İlk Yazı Denemesi

Merhabalar,

Uzun süredir (yaklaşık 1.5 senedir) açmayı planladığım blog sitemi sonunda açabildim. Öncelikle neden 1.5 sene beklediğimi söyleyeyim. 1.5 sene bekledim çünkü kendimi hazır hissetmiyordum yazmaya. Düşüncelerimi kağıda dökmekte yetersizdim hayli. Yazar burada, şu an çok yetenekli olduğundan bahsetmeye çalışıyor. Doğru düzgün düşünce de yoktu aslında. Hoş, şimdi var mı? Bilmem. Siz karar verin ona da.

Biraz olgunlaşmam gerekiyordu hissedebilmek ve yazabilmek için. Olgunlaşabildim mi? Olgunlaşmadan tam olarak bahsedemeyecek olsam da, artık kendimi bu konuda daha iyi kandırabiliyorum en azından. Ne konuda? Yazabilme şeysi.

Ne saçma yazıyorum be! En son 1.5 ay önce bir şeyler yazmışım. Hayli zaman geçmiş. A, evet. 6 – 7 aydır yazılar yazıyorum. Bu site için yazılar biriktiriyordum yani. Yazı yazmaya başladığımda internet sitesi kurmak için yeterli zamanım yoktu. Sınava hazırlanıyordum. Sınav maceralarımdan ileride bahsederiz. Velhasıl, açabildim nihayetinde bu siteyi. Hayırlı olsun.

Ya hu bir sitenin ilk yazısı böyle olmamalı. Olsun, ne olacaksa olsun. Ayrılığın Hediyesi’nden miydi bu? Sanırım.

Ne diyorduk? Hah, internet sitesi açmak için yeterli zamanımın olmadığından bahsediyorduk. Hem zamanım yoktu hem de fikirler tam olarak olgun değildi. Yav tamam anladık, pek bi olgunlaştın. Afferim sana.

İnternette bayağı tema aradım. İstediğim gibi tema bulamadım. Birkaç tane buldum onlarda da birtakım problemler oldu, kullanamadım. Velhasıl en sonunda bu temayla karşınızdayım. Eski bir tema. Eski denebilir yani. Birkaç sene önceki bir blog projemde kullanmayı planladığım temaydı. Bilgisayarı kurcalarken rast geldim az evvel. “Tamam, bunu kurayım şimdilik.” dedim ve kurdum. Aferin. İleride değiştireceğim temayı. Bir süre kullanayım, isteklerimi ve şikayetlerimi not alayım işin erbabı bir arkadaşa sıfırdan bir şeyler tasarlatırım diye düşünüyorum.

Peki, bu blogda neler olacak, neler olmayacak?

Bunu “Hakkımda” sayfasına yazarım.

Bu da böyle saçma sapan bir yazıdır işte. Paylaştığın için teşekkürler. Ne demek.

Her neyse, nelveda…

 

21.07.2017

İlk Yazı Denemesi” hakkında 11 yorum

  1. Teşekkür ederim, hoş buldum 🙂 Umarım daim oluruz buralarda.
   Ben de sizin sitenizi bir kaç gün evvel yer imlerine ekledim, müsait bir zamanda ayrıntılı inceleyeceğim inşallah.

  1. Dilerim uzun bir yazın hayatım olur 🙂 Bırakmayı istemiyorum blog yazmayı, en önemlisi yazmayı.

   Hayır, gözden kaçırmadınız. “Takip et” eklentisi kullanmıyorum. Aslında kullanmam lazım. WordPress üzerinden takip eden birkaç kişi var ama genele açılamadım henüz 🙂 En kısa sürede gerekli düzenlemeleri yapıp sizi bilgilendiririm.

   Gene beklerim efendim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.